Porin kaupunginvaltuuston jäsenet 2013-2016

Kaikilla valtuutetuilla on käytössään myös etunimi.sukunimi@pori.fi sähköpostiosoite.

kuva
Puheenjohtaja

Bergroth-Lampinen, Diana SDP
044 701 1322
diana.bergroth-lampinen@pori.fi






I varapuheenjohtaja
Kataja, Sampsa KOK
sampsa.kataja@eduskunta.fi
kuva
II varapuheenjohtaja

Furuholm, Tapio VAS
044 701 1165
furkka@porilainen.com
kuva
Anttila, Taru KOK
040 722 5580
taru.anttila@dagmaaria.fi

kuva
Grönmark, Sanna VIHR
040 736 4006
sanna.gronmark@pori.fi

kuva
Hakala, Eija VAS
044 570 0196
eija.hakala@pori.fi

kuva
Harjula, Petri KOK
044 509 4653
pete.harjula@dnainternet.net

kuva
Hatanpää, Satu KOK
040 5870 339
satu.hatanpaa@dnainternet.net

kuva
Heljakka, Helena SDP
040 512 6816
helena.heljakka@pori.fi


kuva
Hildén, Hanna KOK
050 332 1114
hanna.hilden@pori.fi


kuva
Hiltunen, Marika KD
050 410 9873
marika.hiltunen@pori.fi

kuva
Holmlund, Ilkka KOK
0400 791 553
ilkka.holmlund@kolumbus.fi

kuva
Huhtanen, Tapio KESK
0400 742 831
tapio_huhtanen@hotmail.com

kuva
Huhtasaari, Laura PS
044 353 5005
laura.huhtasaari@pori.fi

kuva
Huru, Petri PS
0400 423 939
petri.huru@pori.fi

kuva
Jalonen, Ari PS
050 512 0851
ari.jalonen@eduskunta.fi

kuva
Joensuu, Jarno SDP
040 354 3070
jarno.joensuu@pori.fi
kuva
Joutsenlahti, Juha KOK
044 5200 393
joutsenlahtijuha@gmail.com
kuva
Kaski, Bia KOK
0400 327 354
bia.kaski@pori.fi
kuva
Kaunistola, Mari KOK
mari.kaunistola@utu.fi









Kiuru, Krista SDP
050 512 2935
krista.kiuru@eduskunta.fi
kuva
Kivelä, Antero VAS
0500 812 931
antero.kivela@pori.fi
kuva
Kolehmainen, Päivi KOK
040 594 8021
kolehmainen.paivi@suomi24.fi
kuva
Korkeaoja, Aila KESK
0400 186 028
ailakorkeaoja@gmail.com
kuva
Korpela, Simo KD
simo.korpela@pori.fi

kuva
Lahtinen, Petri KOK
0500 404 403
petri.lahtinen@stil.fi
kuva
Laiho, Ville-Petteri PS
040 745 4712
ville-petteri.laiho@pori.fi
kuva
Laitinen-Pesola, Jaana KOK
040 595 1772
jaana.laitinen-pesola@pori.fi
kuva
Lanne, Viveka KESK
050 548 4738
viveka.lanne@pori.fi
kuva
Laulainen, Arja SDP
040 825 6264
arja.laulainen@dnainternet.net
kuva
Levonen, Jyrki SDP
040 543 4321
jyrki.levonen@luvata.com
kuva
Liinamaa, Anne VIHR
050 346 2412
anne.liinamaa@pori.fi
kuva
Linnainmaa, Antti KESK
antti.linnainmaa@pori.fi

kuva
Lunden, Martti SDP
044 701 6062
martti.lunden@pori.fi

kuva
Läntinen, Ismo PS
040 753 5905
ismo.lantinen@gmail.com

kuva
Myllykoski, Sonja SDP
044 344 1366
sonja.myllykoski@pori.fi

kuva

Mäenpää, Pertti PS
050 564 7500
pertti.maenpaa@pori.fi
kuva
Nummelin, Aki VAS
0400 432 428
aki.nummelin@nic.fi


Mäki, Pirjo SD
040 746 3144
pirjo.maki@pori.fi
kuva
Nurmi, Arto PS
044 571 5838
arto.nurmi@pori.fi
kuva
Pajukoski, Jari VAS
050 520 4789
jari.pajukoski@pori.fi
kuva
Puhjo, Veijo VAS
050 511 3064
veijo.puhjo@pori.fi
kuva
Ranne, Kaarina VIHR
050 592 7848
kaarina.ranne@pori.fi








Raitala, Britta KOK
050 365 4109
britta.raitala@gmail.com
kuva
Ranta, Raisa VAS
050 301 6356
raisa.ranta@pori.fi
kuva
Raunela, Tommi SDP
044 701 1227
tommi.raunela@pori.fi
kuva
Salokangas, Tommi PS
0500 468 826
tommi.s@dnainternet.net
kuva
Salonen, Janne PS
0400 444 119
janne.salonen@pori.fi
kuva
Sandberg, Juha VAS
050 564 0535
juha.sandberg@suomi24.fi
kuva
Satomaa, Pekka SDP
040 801 2699
pekka.satomaa@gmail.com
kuva
Taimi, Rauli SDP
050 533 4139
rauli.taimi@pori.fi
kuva
Träskelin, Kalevi SDP
050 337 1741
kalevi.traskelin@hotmail.com
kuva
Tuovinen, Mika KOK
mika.tuovinen@pori.fi

kuva
Vahala, Ari SDP
040 754 1326
ari.vahala@pori.fi
kuva
Wahlman, Esa J. SDP
050 608 41
esaj.wahlman@tul.fi
kuva
Walli, Helvi KOK
0500 593 259
helvi.walli@gmail.com
kuva
Vasama, Juha KOK
044 455 7311
juha.vasama@pori.fi
kuva
Wittsberg, Regina KESK
040 528 1548
regina.wittsberg@gmail.com
kuva
Vuolanne, Antti SDP
050 5050 949
antti.vuolanne@hotmail.com

Sivu päivitetty 07.03.2014