Etusivu > Päätöksenteko > Kaupunginvaltuusto > Jäsenet

Porin kaupunginvaltuuston jäsenet 2017-2021

Kaikilla valtuutetuilla on käytössään etunimi.sukunimi@pori.fi sähköpostiosoite.

Puheenjohtaja
Kiuru, Krista SDP
050 512 2935
krista.kiuru@pori.fi
I varapuheenjohtaja
Heino, Oili VAS
oili.heino@pori.fi

II varapuheenjohtaja

Huhtasaari, Laura PS
044 353 5005
laura.huhtasaari@pori.fi

III varapuheenjohtaja
Vasama, Juha KOK
044 455 7311
juha.vasama@pori.fi

Aho, Mika VAS
mika.aho@pori.fi


Alenius, Sinikka SDP
044 321 6681
sinikka.alenius@pori.fi

Anttila, Esa J. SDP
esa.j.anttila@pori.fi

Bergroth-Lampinen, Diana SDP
044 455 7302
diana.bergroth-lampinen@pori.fi

Forsbacka, Veera KOK
044 535 9663
veera.forsbacka@pori.fi

Grönmark, Sanna VIHR
sanna.gronmark@pori.fi

Haavisto, Minna VIHR
044 210 1720
minna.haavisto@pori.fi


Haikkonen, Aila KESK
050 337 7719
aila.haikkonen@pori.fi

Hatanpää, Satu KOK
040 5870 339
satu.hatanpaa@pori.fi


Heino, Mirva SDP
044 530 4430
mirva.heino@pori.fi


Hildén, Hanna KOK
050 332 1114
hanna.hilden@pori.fi

Huhtanen, Tapio KESK
0400 742 831
tapio.huhtanen@pori.fi

Huru, Petri PS
0400 423 939
petri.huru@pori.fi


Jalonen, Ari SI
050 512 0851
ari.jalonen@pori.fi


Joensuu, Jarno SDP
040 354 3070
jarno.joensuu@pori.fi


Joutsenlahti, Juha KOK
044 5200 393
juha.joutsenlahti@pori.f


Jäntti, Jaakko VAS
044 305 5030
jaakko.jantti@pori.fi


Kantola, Juha KESK
044 502 9669
juha.kantola@pori.fi

Kaunistola, Mari KOK
mari.kaunistola@pori.fi

Kivelä, Antero VAS
0500 812 931
antero.kivela@pori.fi

Knuuttila, Anttivesa KOK
0400 590 598
anttivesa.knuuttila@pori.fi

Korkeaoja, Aila KESK
0400 186 028
aila.korkeaoja@pori.fi

Korpela, Simo KD
simo.korpela@pori.fi

Kyhä, Henna KOK
050 4356 833
henna.kyha@pori.fi

Lahti, Petteri SPD
petteri.lahti@pori.fi

Lahtinen, Petri KOK
0500 404 403
petri.lahtinen@pori.fi

Laitinen-Pesola, Jaana KOK
040 595 1772
jaana.laitinen-pesola@pori.fi

Laulainen, Arja SDP
040 825 6264
arja.laulainen@pori.fi

Levonen, Jyrki SDP
040 543 4321
jyrki.levonen@pori.fi

Liinamaa, Anne VIHR
050 346 2412
anne.liinamaa@pori.fi

Lunden, Martti SDP
martti.lunden@pori.fi


Läntinen, Ismo PS
040 753 5905
ismo.lantinen@pori.fi


Myllykoski, Sonja SDP
044 344 1366
sonja.myllykoski@pori.f


Mäki, Pirjo SDP
pirjo.maki@pori.fi

Nordström, Ari SDP
ari.nordstrom@pori.fi


Nurmi, Arto PS
044 571 5838
arto.nurmi@pori.fi

Ostamo, Marianne PS
marianne.ostamo@pori.fi

Pajukoski, Jari VAS
050 520 4789
jari.pajukoski@pori.fi

Puhjo, Veijo VAS
050 511 3064
veijo.puhjo@pori.fi

Pullinen, Laura VIHR
laura.pullinen@pori.fi

Puska, Tiina SDP
045 674 0248
tiina.puska@pori.fi

Ranne, Kaarina VIHR
050 592 7848
kaarina.ranne@pori.fi

Ranta, Raisa VAS
050 301 6356
raisa.ranta@pori.fi

Raunela, Tommi SDP
044 701 1227
tommi.raunela@pori.fi

Reponen, Petri KESK
044 567 9047
petri.reponen@pori.fi

Roininen, Irma KD
irma.roininen@pori.fi

Ropo, Mikael KOK
0400 492 707
mikael.ropo@pori.fi

Salmi, Anssi PS
045 607 2071
anssi.salmi@pori.fi

Salokangas, Tommi PS
tommi.salokangas@pori.fi

Santavuo, Heikki KOK
040 503 1603
heikki.santavuo@pori.fi

Tanttinen, Markku SDP
markku.tanttinen@pori.fi

Tommila, Milka VAS
050 440 8277
milka.tommila@pori.fi

Tuovinen, Mika KOK
0400 535 333
mika.tuovinen@pori.fi

Välimäki, Erno VAS
045 636 5393
erno.valimaki@pori.fi

Wahlman, Esa J. SDP
050 608 41
esa.wahlman@pori.fi