Etusivu > Päätöksenteko > Kaupunginvaltuusto > Jäsenet

Porin kaupunginvaltuuston jäsenet 2017-2021

Kaikilla valtuutetuilla on käytössään etunimi.sukunimi@pori.fi sähköpostiosoite.





Puheenjohtaja

Kiuru, Krista SDP
050 512 2935
krista.kiuru@pori.fi
kuva
I varapuheenjohtaja

Heino, Oili VAS
oili.heino@pori.fi





II varapuheenjohtaja

Huhtasaari, Laura PS
044 353 5005
laura.huhtasaari@pori.fi
kuva
III varapuheenjohtaja
Vasama, Juha KOK
044 455 7311
juha.vasama@pori.fi

kuva
Aho, Mika VAS
mika.aho@pori.fi


kuva
Alenius, Sinikka SDP
044 321 6681
sinikka.alenius@pori.fi

kuva
Anttila, Esa J. SDP
esa.j.anttila@pori.fi
kuva
Bergroth-Lampinen, Diana SDP
044 455 7302
diana.bergroth-lampinen@pori.fi

kuva
Forsbacka, Veera KOK
044 535 9663
veera.forsbacka@pori.fi

kuva
Grönmark, Sanna VIHR
sanna.gronmark@pori.fi
kuva
Haavisto, Minna VIHR
044 210 1720
minna.haavisto@pori.fi

kuva
Haikkonen, Aila KESK
050 337 7719
aila.haikkonen@pori.fi

kuva
Hatanpää, Satu KOK
040 5870 339
satu.hatanpaa@pori.fi

kuva
Heino, Mirva SDP
044 530 4430
mirva.heino@pori.fi

kuva
Hildén, Hanna KOK
050 332 1114
hanna.hilden@pori.fi

kuva
Huhtanen, Tapio KESK
0400 742 831
tapio.huhtanen@pori.fi
kuva
Huru, Petri PS
0400 423 939
petri.huru@pori.fi

kuva
Jalonen, Ari SI
050 512 0851
ari.jalonen@pori.fi

kuva
Joensuu, Jarno SDP
040 354 3070
jarno.joensuu@pori.fi

kuva
Joutsenlahti, Juha KOK
044 5200 393
juha.joutsenlahti@pori.f

kuva
Jäntti, Jaakko VAS
044 305 5030
jaakko.jantti@pori.fi

kuva
Kantola, Juha KESK
044 502 9669
juha.kantola@pori.fi
kuva
Kaunistola, Mari KOK
mari.kaunistola@pori.fi
kuva
Kivelä, Antero VAS
0500 812 931
antero.kivela@pori.fi





Knuuttila, Anttivesa KOK
0400 590 598
anttivesa.knuuttila@pori.fi
kuva
Korkeaoja, Aila KESK
0400 186 028
aila.korkeaoja@pori.fi





Korpela, Simo KD
simo.korpela@pori.fi
kuva
Kyhä, Henna KOK
050 4356 833
henna.kyha@pori.fi

kuva
Lahti, Petteri SPD
petteri.lahti@pori.fi
kuva
Lahtinen, Petri KOK
0500 404 403
petri.lahtinen@pori.fi

kuva
Laitinen-Pesola, Jaana KOK
040 595 1772
jaana.laitinen-pesola@pori.fi

kuva
Laulainen, Arja SDP
040 825 6264
arja.laulainen@pori.fi

kuva
Levonen, Jyrki SDP
040 543 4321
jyrki.levonen@pori.fi

kuva
Liinamaa, Anne VIHR
050 346 2412
anne.liinamaa@pori.fi

kuva
Lunden, Martti SDP
martti.lunden@pori.fi

kuva
Läntinen, Ismo PS
040 753 5905
ismo.lantinen@pori.fi

kuva
Myllykoski, Sonja SDP
044 344 1366
sonja.myllykoski@pori.fi

kuva
Mäki, Pirjo SDP
pirjo.maki@pori.fi
kuva
Nordström, Ari SDP
ari.nordstrom@pori.fi

kuva
Nurmi, Arto PS
044 571 5838
arto.nurmi@pori.fi

kuva
Ostamo, Marianne PS
marianne.ostamo@pori.fi
kuva
Pajukoski, Jari VAS
050 520 4789
jari.pajukoski@pori.fi

kuva
Puhjo, Veijo VAS
050 511 3064
veijo.puhjo@pori.fi






Pullinen, Laura VIHR
laura.pullinen@pori.fi
kuva
Puska, Tiina SDP
045 674 0248
tiina.puska@pori.fi

kuva
Ranne, Kaarina VIHR
050 592 7848
kaarina.ranne@pori.fi

kuva
Ranta, Raisa VAS
050 301 6356
raisa.ranta@pori.fi

kuva
Raunela, Tommi SDP
044 701 1227
tommi.raunela@pori.fi

kuva
Reponen, Petri KESK
044 567 9047
petri.reponen@pori.fi

kuva
Roininen, Irma KD
irma.roininen@pori.fi
kuva
Ropo, Mikael KOK
0400 492 707
mikael.ropo@pori.fi

kuva
Salmi, Anssi PS
045 607 2071
anssi.salmi@pori.fi
kuva
Salokangas, Tommi PS
tommi.salokangas@pori.fi
kuva
Santavuo, Heikki KOK
040 503 1603
heikki.santavuo@pori.fi

kuva
Tanttinen, Markku SDP
markku.tanttinen@pori.fi
kuva
Tommila, Milka VAS
050 440 8277
milka.tommila@pori.fi

kuva
Tuovinen, Mika KOK
0400 535 333
mika.tuovinen@pori.fi
kuva
Välimäki, Erno VAS
045 636 5393
erno.valimaki@pori.fi

kuva
Wahlman, Esa J. SDP
050 608 41
esa.wahlman@pori.fi