Etusivu > Liikunta ja vapaa-aika > Tilojen vuokraus > Vuorojen hakuajat

Vuorojen hakuajat

Vakiovuorojen hakemukset eri tiloihin on toimitettava määräaikaan mennessä oheisen listan mukaisesti Porin kaupungin tilavarauksiin käyntios. Otavankatu 3 A, 2. kerros (palveluaika klo 9.00-15.00) tai postios. Porin kaupunki, Tilavaraukset, PL 121, 28101 Pori.

Vapaita vuoroja voi varata myös keskellä kautta.
Tilavarauksia tehtäessä on käytettävä vuorojen hakulomaketta.


28.2.2017 mennessä haettavat tilat (kesän vuorot):

Urheilutalo 2.5.-22.6.2017 ja 7.8.-25.8.2017 (la ja su suljettu)
Noormarkun urheilutalo 2.5.-25.8.2017 (avoinna ma, ke, pe klo 16-20)
Maauimala 29.5.-20.8.2017
Meri-Porin uimahalli 2.5.-22.6.2017 (la ja su suljettu)
Suomelan kuntosali (Lavia) 2.5.-31.8.2017

Nurmikentät (säävaraus) 15.5.-30.9.2017
UK jp-keinonurmi 15.5.-31.10.2017

Monitoimikentät 1.4. - 30.11.2017 (säävaraus)
Haettavat ajat: ma, ke, to klo 18-21, la ja su klo 8-14
Kouluvuoden ulkopuolisina aikoina arkipäivisin päivävuorot klo 8-14
Ahlainen, Finpyy, Harmaalinna, Kalaholma, Länsi-Pori, Pormestarinluoto, Sampola, Toejoki, Tuulikylä Napinpuisto, Väinölä

Hiekkakentät 2.5.-30.9.2017

15.3.2017 mennessä haettavat tilat:

Tammen leirikeskus ja Levon leirikeskus 1.6.-31.8.2017
Päällekkäisvarausten vuoksi toivomme leirikeskusten käyttövuorohakemuksiin vaihtoehtoajan.
Etusijalla leiriaikoja myönnettäessä ovat ne seurat yhdistykset, jotka eivät saaneet leiriaikaa kesällä 2016.

30.4.2017 mennessä haettavat tilat:

Isomäki Areena 1.8.2017-29.3.2018
Harjoitusjäähalli 1.10.2017-31.3.2018
Tekojäärata *13.11.2017-4.3.2018
Tekojääkaukalo *20.11.2017-4.3.2018
*huom. säävaraus: jäädytys aloitetaan, kun päivälämpötilat ovat alle +5oC

Karhuhalli 1.10.2017-30.4.2018
Urheilutalo 28.8.2017-30.4.2018
Noormarkun urheilutalo 1.9.2017-30.4.2018

Keskustan uimahalli + kuntosali 21.8.2017-27.5.2018
Meri-Porin uimahalli + kuntosali 1.9.2017-29.4.2018

Koulusalit 1.9.2017-13.5.2018

Suomelan kuntosali (Lavia) 1.9.2017-30.4.2018

Nuorisotalo ja Pormestarinluodon nuorisotila 21.8.2017-31.5.2018

Astora Areenan vapaa-aikaviraston vuorot 1.8.2017-31.5.2018
Haettavat ajat: ma klo 14-16, to klo 19-21, la klo 19-21 ja su klo 10.30-11.30

15.7.2017 mennessä haettava tilat:

Tammen leirikeskus 1.9.-31.12.2017

30.9.2017 mennessä haettava tilat:

UK jp-keinonurmi 1.11.2017-14.5.2018

15.11.2017 mennessä haettava tilat:

Tammen leirikeskus 1.1.2018-31.5.2018


>> Vuorojen hakemuslomake

>> Vuorojen varaustilanne


Tilavaraus on aina tehtävä kirjallisesti ja lomakkeeseen on täytettävä kaikki tarvittavat kohdat, myös yhdistyken Y-tunnus. Mikäli hakijalla ei ole Y-tunnusta, merkitään hakemukseen ryhmän yhteyshenkilön tai varaajan henkilötunnus.


Tilavarausten yhteyshenkilöt:
Riitta Sulamäki puh. 044 701 1423, riitta.sulamaki@pori.fi
Pirjo Nygrén puh. 044 701 1430, pirjo.nygren@pori.fi
Noormarkun urheilutalo, Ahlaisten ja Noormarkun koulusalit:
Tuula Lindfors puh. 044 701 1422, tuula.lindfors@pori.fi