Vuorojen hakuajat

Vakiovuorojen hakemukset eri tiloihin on toimitettava määräaikaan mennessä oheisen listan mukaisesti Porin kaupungin sivistystoimialan tilavarauksiin. 
Vapaita vuoroja voi varata myös keskellä kautta.
Vuorojen haussa on käytettävä vuorojen hakulomaketta.

 

8.1.2020 mennessä haettavat vuorot:

Nurmikentät (säävaraus) 15.5.-30.9.2020

Hiekkakentät 2.5.-30.9.2020
Urheilukeskuksen kentät UK3 ja Karhuhalliparkki 2.5.-n. 15.9.2020
Urheilukeskusen keinonurmi 15.5.-31.10.2020

Monitoimikentät (säävaraus) 15.4.-31.10.2020
Ahlainen, Finpyy, Harmaalinna, Kalaholma, Länsi-Pori, Pormestarinluoto, Sampola, Toejoki, Tuulikylä, Väinölä
Haettavat ajat monitoimikentille: ma, ke, to klo 18-21, la ja su klo 8-14
Kouluvuoden ulkopuolisina aikoina arkipäivisin päivävuorot klo 8-14
 

15.11.2019 mennessä haettavat vuorot:

Tammen leirikeskus 1.1.-31.5.2020
 

30.9.2019 mennessä haettavat vuorot:

UK keinonurmikenttä 1.11.2019-14.5.2020
 

15.7.2019 mennessä haettavat vuorot:

Tammen leirikeskus 1.9.-31.12.2019
 

30.4.2019 mennessä haettavat vuorot:

Isomäki Areena 1.8.2019-29.3.2020
Harjoitusjäähalli 1.10.2019-29.3.2020
Tekojäärata 11.11.2019-8.3.2020 * 
Tekojääkaukalo 18.11.2019-8.3.2020 *
Karhuhalli 1.10.2019-30.4.2020
Urheilutalo 26.8.2019-30.4.2020
Noormarkun urheilutalo 1.9.2019-29.4.2020
Keskustan uimahalli + kuntosali 19.8.2019-31.5.2020
Meri-Porin uimahalli + kuntosali 3.9.2019-29.4.2020
Koulusalit 1.9.2019-17.5.2020
Lavian yhtenäiskoulun kuntosali 1.9.2019-30.4.2020
Nuorisotalo 19.8.2019-31.5.2020
*ulkoilman päivälämpötilan tulee olla +5°C

Astora Areena 1.8.2019-31.5.2020, sivistystoimialan tilavarauksista varattavat ajat: ma klo 14-16, to klo 19- 21, la klo 19-21, su klo 10.30-11.30

Harjoitusjäähalli kesäkausi 19.8.2019-30.9.2019, vuorot  ma-su klo 8-21.30, hinnat arkisin klo 8-16 69,60 €/tunti, muina aikoina 110,30 €/tunti.
Kesävuorot myönnetään edellyttäen, että harjoitusvuoroja tulee riittävästi.
 

28.2.2019 mennessä haettavat vuorot (kesävuorot):

Tammen ja Levon leirikeskukset 1.6.-31.8.2019
Päällekkäisvarausten vuoksi toivomme leirikeskusten käyttövuorohakemuksiin vaihtoehtoajan.
Etusijalla leiriaikoja myönnettäessä ovat ne seurat yhdistykset, jotka eivät saaneet leiriaikaa viime kesänä.

Porin urheilutalo 2.5.-20.6. ja 12.8.-23.8.2019 (la ja su suljettu)
Noormarkun urheilutalo 2.5.-31.8.2019 (avoinna ma, ke, pe klo 14-20)

Maauimala 3.6.-18.8.2019
Meri-Porin uimahalli 2.5.-20.6.2019 (la ja su suljettu)

Lavian yhtenäiskoulun kuntosali 2.5.-31.8.2019