Vuorojen hakuajat

Vakiovuorojen hakemukset eri tiloihin on toimitettava määräaikaan mennessä oheisen listan mukaisesti Porin kaupungin sivistystoimialan tilavarauksiin. 
Vapaita vuoroja voi varata myös keskellä kautta.
Vuorojen haussa on käytettävä vuorojen hakulomaketta.

8.1.2022 mennessä haettavat kesäkauden vuorot:

Nurmikentät (säävaraus) 15.5.-30.9.2022
Hiekkakentät 2.5.-30.9.2022
Urheilukeskuksen kentät UK3 ja Karhuhalliparkki 2.5.-n. 15.9.2022
Urheilukeskuksen keinonurmi 15.5.-31.10.2022

Monitoimikentät (säävaraus) 15.4.-31.10.2022
Ahlainen, Finpyy, Harmaalinna, Kalaholma, Länsi-Pori, Pormestarinluoto, Sampola, Toejoki, Tuulikylä, Väinölä
Haettavat ajat monitoimikentille: ma, ke, to klo 18-21, la ja su klo 8-14
Kouluvuoden ulkopuolisina aikoina arkipäivisin päivävuorot klo 8-14

28.2.2022 mennessä haettavat kesäkauden vuorot:

Tammen ja Levon leirikeskukset 1.6.-31.8.2022
Päällekkäisvarausten vuoksi toivomme leirikeskusten käyttövuorohakemuksiin vaihtoehtoajan.
Leiriaikoja myönnettäessä etusijalla ovat ne seurat yhdistykset, jotka eivät saaneet leiriaikaa viime kesänä.

Porin urheilutalo 1.5.-24.6.2022 ja 15.-31.8.2022 (la ja su suljettu)
Noormarkun urheilutalo 1.5.-31.8.2022 (ti, to, la ja su suljettu)
Maauimala 1.6.-15.8.2022                                      
Meri-Porin uimahalli 1.5.-24.6.2022 (la ja su suljettu)
Lavian yhtenäiskoulun kuntosali 1.5.-31.8.2022

15.3.2022 mennessä haettavat kesäkauden vuorot:

Porin urheilutalo 18.7.-12.8.2022, ma ja ke klo 16.00-20.30, pe klo 16.00-19.30
Lisätietoja täällä

30.4.2022 mennessä haettavat syys- ja kevätkauden vuorot:

Isomäki Areena 26.7.2022-27.3.2023
Harjoitusjäähalli 23.8.2022-27.3.2023
Tekojäärata 15.11.2022-6.3.2023
Tekojääkaukalo 22.11.2022-6.3.2023
Karhuhalli 27.9.2022-15.5.2023
Urheilutalo 1.9.2022-30.4.2023
Noormarkun urheilutalo 1.9.2022-30.4.2023
Keskustan uimahalli 16.8.2022-5.6.2023
Meri-Porin uimahalli ja kuntosali 1.9.2022-30.4.2023
Koulusalit 1.9.2022-15.5.2023
Lavian yhtenäiskoulun kuntosali 1.9.2022- 30.4.2023
Nuorisotalo 17.8.2022-28.5.2023

Astora Areena 1.8.2022-31.5.2023
Sivistystoimialan tilavauksista varattavat ajat: ma klo 14-16, to klo 19-21, la klo 19-21, su klo 10.30-11.30

Harjoitusjäähalli, kesäkausi 23.8.-30.9.2022
Kesävuorot myönnetään edellyttäen, että harjoitusvuoroja tulee riittävästi.

30.9.2022 mennessä haettavat vuorot:

UK keinonurmi, syys- ja kevätkausi 1.11.2022-14.5.2023

15.7.2022 mennessä haettavat vuorot:

Tammen leirikeskus, syyskausi 1.9.-31.12.2022

15.11.2022  mennessä haettavat vuorot:

Tammen leirikeskus, kevätkausi 1.1.-31.5.2023