Vuorojen hakuajat

Vakiovuorojen hakemukset eri tiloihin on toimitettava määräaikaan mennessä oheisen listan mukaisesti Porin kaupungin sivistystoimialan tilavarauksiin. 
Vapaita vuoroja voi varata myös keskellä kautta.
Vuorojen haussa on käytettävä vuorojen hakulomaketta.

8.1.2021 mennessä haettavat kesäkauden vuorot:

Nurmikentät (säävaraus) 15.5.-30.9.2021
Hiekkakentät 2.5.-30.9.2021
Urheilukeskuksen kentät UK3 ja Karhuhalliparkki 2.5.-n. 15.9.2021
Urheilukeskuksen keinonurmi 15.5.-31.10.2021

Monitoimikentät (säävaraus) 15.4.-31.10.2021
Ahlainen, Finpyy, Harmaalinna, Kalaholma, Länsi-Pori, Pormestarinluoto, Sampola, Toejoki, Tuulikylä, Väinölä
Haettavat ajat monitoimikentille: ma, ke, to klo 18-21, la ja su klo 8-14
Kouluvuoden ulkopuolisina aikoina arkipäivisin päivävuorot klo 8-14

28.2.2021 mennessä haettavat kesäkauden vuorot:

Tammen ja Levon leirikeskukset 1.6.-31.8.2021
Päällekkäisvarausten vuoksi toivomme leirikeskusten käyttövuorohakemuksiin vaihtoehtoajan.
Leiriaikoja myönnettäessä etusijalla ovat ne seurat yhdistykset, jotka eivät saaneet leiriaikaa viime kesänä.

Porin urheilutalo 3.5.-24.6.2021 ja 16.8.-27.8.2021 (la ja su suljettu)
Noormarkun urheilutalo 3.5.-31.8.2021 (ti, to, la ja su suljettu)
Maauimala 31.5.15.8.2021                                      
Meri-Porin uimahalli 3.5.-24.6.2021 (la ja su suljettu)
Lavian yhtenäiskoulun kuntosali 2.5.-31.8.2021

30.4.2021 mennessä haettavat syys- ja kevätkauden vuorot:

Isomäki Areena 26.7.2021-27.3.2022
Harjoitusjäähalli 23.8.2021-27.3.2022 
Tekojäärata 15.11.2021-6.3.2022
Tekojääkaukalo 22.11.2021-6.3.2022
Karhuhalli 27.9.2021-15.5.2022
Urheilutalo 1.9.2021-30.4.2022
Noormarkun urheilutalo 1.9.2021-30.4.2022
Keskustan uimahalli 16.8.2021-5.6.2022
Meri-Porin uimahalli ja kuntosali 1.9.2020-30.4.2022
Koulusalit 1.9.2021-15.5.2022
Lavian yhtenäiskoulun kuntosali 1.9.2021- 30.4.2022
Nuorisotalo 17.8.2021-28.5.2022

Astora Areena 1.8.2021-31.5.2022
Sivistystoimialan tilavauksista varattavat ajat: ma klo 14-16, to klo 19-21, la klo 19-21, su klo 10.30-11.30

Harjoitusjäähalli, kesäkausi 23.8.- 30.9.2021
Kesävuorot myönnetään edellyttäen, että harjoitusvuoroja tulee riittävästi.

30.9.2021 mennessä haettavat vuorot:

UK keinonurmi, syys- ja kevätkausi 1.11.2021-14.5.2022

15.7.2021 mennessä haettavat vuorot:

Tammen leirikeskus, syyskausi 1.9.-31.12.2021

15.11.2021  mennessä haettavat vuorot:

Tammen leirikeskus, kevätkausi 1.1.-31.5.2022