Lukujärjestys

Syyslukukausi 20.8.2018-13.12.2018. Kevätlukukausi 7.1.2019-23.5.2019. Vappuaattona 30.4. opetusta on normaalisti. Pääsiäisloma on 19.-22.4.

LAPSET JA NUORET:

Maanantai

Valmentavat 6v.

klo 15.30-16.30

Kati Kivistö, Mikonkatu 21

Perusryhmä 3A

klo 15.30-17.00

Henna Jaatinen, tila 1

Perusryhmä 2A

klo 15.30-17.00

Annika Suutari, tila 2

Perusryhmä 4A

klo 15.30-17.00

Timo Penttilä, tila 3

Valmentavat 5v.

klo 16.45-17.45

Kati Kivistö, Mikonkatu 21

Perusryhmä 3B

klo 17.15-18.45

Henna Jaatinen, tila 1

Pima 4

klo 17.15-19.30

Annika Suutari, sali

Laaja kuvataide

klo 17.15-19.30

Timo Penttilä, tila 3

Valmentavat 6v.

klo 18.00-19.00

Kati Kivistö, Mikonkatu 21

 

Pima 2

klo 17.15-19.30

Ari Koivisto, sali

 
Tiistai

Valmentavat 6v.

klo 15.30-16.30

Kati Kivistö, Mikonkatu 21

Perusryhmä 4C

klo 15.30-17.00

Annika Suutari, tila 1

Perusryhmä 2C

klo 15.30-17.00

Timo Penttilä, tila 3

Perusryhmä 4B

klo 15.30-17.00

Henna Jaatinen, tila 2

Valmentavat 4v.

klo 16.45-17.45

Kati Kivistö, Mikonkatu 21

Perusryhmä 6B

klo 17.15-19.30

Toni Lehtola, tila 1

Pima 1

klo 17.15-19.30

Suvi Martikainen, sali

Digivalo

klo 17.15-19.30

Timo Penttilä, atk

Valmentavat 5v.

klo 18.00-19.00 

Kati Kivistö, Mikonkatu 21

 

Pima 3

klo 17.15-19.30

Ari Koivisto, tila 2

 
Keskiviikko

Perusryhmä 3D

klo 15.30-17.00

Annika Suutari, tila 1

Perusryhmä 4D

klo 15.30-17.00

Toni Lehtola, tila 2

Perusryhmä 1A

klo 15.30-17.00

Kati Kivistö, tila 3

Perusryhmä 3C

klo 15.30-17.00

Timo Penttilä, sali

Perusryhmä 6C

klo 17.15-19.30

Annika Suutari, tila 1

Perusryhmä 1B

klo 17.15-18.45

Toni Lehtola, tila 2

Perusryhmä 5B

klo 17.15-19.30

Kati Kivistö, tila 3

Digi-pima

klo 17.15-19.30

Timo Penttilä, atk

Torstai

Perusryhmä 6A

klo 15.30-17.45

Annika Suutari, sali

Perusryhmä 6D

klo 15.30-17.45

Suvi Martikainen, sali

Perusryhmä 1C

klo 15.30-17.00

Timo Penttilä, tila 3

Perusryhmä 5A

klo 15.30-17.45

Kati Kivistö, tila 2

Perusryhmä 2B

klo 18.00-19.30

Annika Suutari, tila 1

Perusryhmä 2D

klo 18.00-19.30

Suvi Martikainen, tila 3

Pima 5

klo 18.00-20.15

Ari Koivisto, sali

Perusryhmä 1D

klo 18.00-19.30

Kati Kivistö, tila 2 

Perusryhmä 5C

klo 15.30-17.45

Toni Lenhtola, tila 1

   

AIKUISET:

Syksy

1 vuosikurssi

Tiistai

Värioppi
20.11.-11.12. 
klo 17.15–20.15

Pasi Vainionpää, tila 3

Torstai

Keramiikka
6.9.–15.11. (ei 25.10.)
+ lasituskerta 13.12.
klo 17.15–20.15

Pasi Vainionpää, savipaja

Perjantai

Johdatus piirustus-maalaukseen
7.9.–14.12. (ei 26.10.) 
klo 17.15–20.15 
+ la 6.10. klo 13-16

Suvi Martikainen, sali

2 vuosikurssi

Keskiviikko

Taidegrafiikka
5.9.–19.12. (ei 24.10.)
klo 17.15–20.15 

Hanna Tammi, grafiikan paja

Perjantai

Kuvanveisto/ klassinen
7.9.-30.11. (ei 14.9.; 26.10.)
klo 17.15–20.15 

Toni Lehtola, tila 3

Perjantai

Värioppi
7.12.-14.12. 
klo 17.15-20.15

Pasi Vainionpää, tila 2

3-4 vuosikurssi

Maanantai

Taidehistoria 1
3.9.–17.12. (ei 22.10.)
klo 17.15–18.45

Anna Halls, tila 2

Keskiviikko

Piirustus ja maalaus
5.9.–19.12.
klo 17.15–20.15

Ari Koivisto, sali

Torstai

Taidegrafiikka
6.9.–13.12. (ei 25.10.;  6.12.)
klo 17.15–20.15 
+ ti 13.11. klo 17.15–20.15

Hanna Tammi, grafiikan paja

Kevät

1 vuosikurssi

Maanantai

Värioppi
7.1.-21.1. 
klo 17.15–20.15

Pasi Vainionpää, tila 2

Keskiviikko

Taidegrafiikka 1
9.1.–24.4.
klo 17.15–20.15

grafiikan paja/ Hanna Tammi

Perjantai

Perinteinen kuvanveisto
1.2.-5.4. klo 17.15–20.15
valukerta lauantai 13.4.

tila 3/ Toni Lehtola

2 vuosikurssi

Maanantai

Digikuvakurssi 7.1.–4.3.
klo 17.15–20.00 atk/ Toni Lehtola

Kuvanveisto/ nykytaide, 11.3.–6.5.
klo 17.15–20.00 + la 27.4. klo 10.00-15.00

tila 3/ Toni Lehtola

Tiistai

Värioppi, 8.1.- 5.2.
klo 17.15–20.15

tila 3 / Pasi Vainionpää

Perjantai

Piirustus-maalaus, 1.2.–12.4.
klo 17.15–20.15

sali/ Ari Koivisto

3-4 vuosikurssi

Maanantai

Taidegrafiikka, 7.1.–13.5.
klo 17.15–20.15

grafiikan paja/ Hanna Tammi

Tiistai

Estetiikka, 12.2.-2.4.
klo 17.15-19.30

tila 3/ Anna Halls

Keskiviikko

Piirustus ja maalaus, 9.1.–8.5.
klo 17.15–20.15

sali / Ari Koivisto

Torstai

Päättötyöseminaari, (4. vsk) vkot 2, 3, 5, 13, 15, 17 ja 19
klo 17.15–19.30 

Mikonkatu 21/ Jenni Uusitalo