Lukujärjestys

Lasten ja nuorten syyslukukausi 19.8.2019-16.12.2019. Kevätlukukausi 7.1.2020-15.5.2020. Juhlapyhien vuoksi pitämättä jäävä opetus sovitaan erikseen.

Aikuisten syyslukukausi 2.9.2019-18.12.2019. Kevätlukukausi 7.1.2020-14.5.2020.

Taidekoulu viettää syyslomaa viikolla 43 ja talvilomaa viikolla 8.

Valmentavat:

4-vuotiaatMa 15.30-16.30Mikonkadun toimipisteKati Kivistö
5A-vuotiaatTi 16.45-17.45Mikonkadun toimipisteKati Kivistö
5B-vuotiaatTi 15.30-16.30Mikonkadun toimipisteKati Kivistö
6A-vuotiaatTi 18.00-19.00Mikonkadun toimipisteKati Kivistö
6B-vuotiaatMa 16.45-17.45Mikonkadun toimipisteKati Kivistö
6C-vuotiaatMa 18.00-19.00Mikonkadun toimipisteKati Kivistö


Perusopetus:

1AMa 15.30-17.00Taidekoulu/tila2Timo Penttilä
1BMa 15.30-17.00Taidekoulu/tila 3Toni Lehtola
1CTi 18.00-19.30Taidekoulu/tila 1Toni Lehtola
1DTi 15.30-17.00Taidekoulu/tila 3Henna Jaatinen
2AKe 15.30-17-00Taidekoulu/tila 3Kati Kivistö
2BKe 15.30-17-00Taidekoulu/tila2Toni Lehtola
2CTo 15.30-17.00Taidekoulu/tila 3Timo Penttilä
2DTo 17.15-18.45Taidekoulu/tila 1Kati Kivistö
3ATo 15.30-17.00Taidekoulu/tila 1Kati Kivistö
3BTi 15.30-17.00Taidekoulu/saliSuvi Martikainen
3CTi 15.30-17.00Taidekoulu/tila 2Timo Penttilä
3DTo 18.00-19.30Taidekoulu/tila 3Suvi Martikainen
4AMa 15.30-17.00Taidekoulu/tila 1Henna Jaatinen
4BMa 17.15-18.45Taidekoulu/tila 1Henna Jaatinen
4CKe 15.30-17.00Taidekoulu/saliTimo Penttilä
4DKe 15.30-17.00Taidekoulu/tila 1Suvi Martikainen
5APe 15.30-17.45Taidekoulu/tila 2Katri Tella
5BKe 17.15-19.30Taidekoulu/tila 1Suvi Martikainen
5CPe 15.30-17.45Taidekoulu/tila 1Suvi Martikainen
5DKe 17.15-19.30Taidekoulu/tila 2Toni Lehtola
6ATo 15.30-17.45Taidekoulu/tila 2Terhi Sammalmaa
6BKe 17.15-19.30Taidekoulu/tila 3Kati Kivistö
6CTi 15.30-17.45Taidekoulu/tila 1Toni Lehtola
7AMa 17.15-19.30Taidekoulu/atkTimo Penttilä
7BKe 15.30-17.45Taidekoulu/saliSuvi Martikainen
7CKe 15.30-17.45Taidekoulu/saliKatri Tella

Syventävät opinnot:

Pima 2Ti 17.15-19.30Taidekoulu/saliSuvi Martikainen
Pima 3Ma 17.15-19.30Taidekoulu/tila 2Ari Koivisto
Pima 4Ti 17.15-19.30Taidekoulu/tila 2Ari Koivisto
Pima 5To 18.00-20.15Taidekoulu/saliAri Koivisto
Digipima 1Ti 17.15-19.30Taidekoulu/atkTimo Penttilä
Digipima 2Ke 17.15-19.30Taidekoulu/atkTimo Penttilä
Animaatio/elokuvaMa 17.15-19.30Taidekoulu/tila 3Toni Lehtola

Aikuiset/ykköset:

Piirustuksen perusteet, 60 t2.9.–16.12. Ma klo 17.15–20.15 Taidekoulu/saliSuvi Martikainen
Perinteinen kuvanveisto, 44 t5.9.-7.11.
To klo 17.15–20.15
+ valu la 9.11. klo 9-13; klo 14-16
Taidekoulu/tila 3Toni Lehtola
Värioppi, 28 t14.11.-12.12. (20 t, jatkuu keväällä)
To klo 17.15–20.15
Taidekoulu/tila 3Pasi Vainionpää

Aikuiset/kakkoset:

Taidegrafiikka 2, 60 t2.9.–16.12.
Ma klo 17.15–20.15
Taidekoulu/grafiikan pajaHanna Tammi
Valokuvaus ja
kuvankäsittely, 30 t
14.11.-12.12. (5/8) (jatkuu
keväällä)
To klo 17.15-20.00
Taidekoulu/atkToni Lehtola
Maalauksen perusteet, 60 t6.9.–13.12.
Pe klo 17.15–20.15
+ lauantai 23.11. klo 13-16
Taidekoulu/saliAri Koivisto

Aikuiset/työpajaopinnot:

Taidehistoria 2, 30 t3.9.–17.12.
Ti klo 17.15–18.45
Taidekoulu/tila 3Anna Halls
Piirustus ja maalaus, 60 t4.9.–18.12.
Ke klo 17.15–20.15
Taidekoulu/saliAri Koivisto
Keramiikan työpaja, 60 t6.9.–13.12.
Pe klo 17.15–20.15, paitsi to 26.9. ja
3.10.
Taidekoulu/savipajaPasi Vainionpää