Satakunnan Museon yhteystiedot

Satakunnan Museo
Hallituskatu 11
28100 Pori

Toimisto +358 (0)2 621 1078
Lipunmyynti +358 (0)2 621 1063
Kahvila-ravintola Museo +358 (0)40 558 1316

satakunnanmuseo@pori.fi

Avoinna tiistaista sunnuntaihin klo 11-18, keskiviikkoisin klo 11-20, maanantaisin suljettu.
 

Henkilökunta

Museonjohtaja Juhani Ruohonen, puh. 044 701 1057, juhani.ruohonen@pori.fi

Maakuntatutkija Akuliina Aartolahti, puh. 044 701 1056, akuliina.aartolahti@pori.fi

Asiakaspalveluassistentti Tarja Grönman, puh. 02 701 4468, tarja.gronman@pori.fi

Amanuenssi (esinekokoelmat) Johanna Jakomaa, puh. 044 701 1059, johanna. jakomaa@pori.fi

Museoassistentti/tiedottaja Sari Kaarto, puh. 044 701 1154, sari.kaarto@pori.fi

Amanuenssi (arkeologia) Leena Koivisto, puh. 044 701 0930, leena.koivisto@pori.fi

Asiakaspalveluvastaava Lotta Koskinen, puh. 044 701 4469, lotta.koskinen@pori.fi

Esinekonservaattori Kaisa Lindewall, puh. 044 701 1079, kaisa.lindewall@pori.fi

Amanuenssi (valokuva- ja arkistokokoelmat) Timo Nordlund, puh. 044 701 1062, timo.nordlund@pori.fi

Rakennustutkija Liisa Nummelin, puh. 044 701 1077, liisa.nummelin@pori.fi

Toimistosihteeri Pirjo Nybacka, puh. 044 701 4594, pirjo.nybacka@pori.fi

Toimistonhoitaja Sirpa Saarinen, puh. 044 701 1058, sirpa.saarinen@pori.fi

Tekstiilikonervaattori Jaana Seppälä, puh. 044 701 1070, jaana.seppala@pori.fi

Näyttelymestari Marko Timonen, puh. 044 701 1067, marko.timonen@pori.fi

Museolehtori Carita Tulkki, puh. 044 701 1054, carita.tulkki@pori.fi