Satakunnan Museon yhteystiedot

Satakunnan Museo
Hallituskatu 11
28100 Pori

Toimisto +358 (0)2 621 1078 tai +35844 701 1078 (gsm-numeroon myös Postin saapumisilmoitukset)
Lipunmyynti +358 (0)2 621 1063

satakunnanmuseo@pori.fi

Avoinna tiistaista sunnuntaihin klo 11-18, keskiviikkoisin klo 11-20, maanantaisin suljettu.
 

Henkilökunta

Museonjohtaja Johanna Jakomaa, puh. 044 701 1057, johanna.jakomaa@pori.fi

Intendentti, alueellinen työ Akuliina Aartolahti, puh. 044 701 1056, akuliina.aartolahti@pori.fi

Asiakaspalveluassistentti Tarja Grönman, puh. 044 701 4468, tarja.gronman@pori.fi

Amanuenssi, esinekokoelmat Hanna Jaakola, puh. 044 701 1059, hanna.jaakola@pori.fi

Museoassistentti, viestintä ja markkinointi Sari Kaarto, puh. 044 701 1154, sari.kaarto@pori.fi

Arkeologi Leena Koivisto, puh. 044 701 0930, leena.koivisto@pori.fi, sijaisena 1.6.-31.8.2022 Teemu Väisänen, 044 701 1654, teemu.vaisanen@pori.fi

Konservaattori, esineet Kaisa Lindewall, puh. 044 701 1079, kaisa.lindewall@pori.fi

Rakennustutkija Olli Joukio, puh. 044 701 1077, olli.joukio@pori.fi

Toimistosihteeri, tietopalvelu Pirjo Nybacka, puh. 044 701 4594, pirjo.nybacka@pori.fi

Toimistonhoitaja Sirpa Saarinen, puh. 044 701 1058, sirpa.saarinen@pori.fi

Amanuenssi, kuva- ja arkistokokoelmat Minna-Liisa Salonsaari, puh.044 701 1062, minna-liisa.salonsaari@pori.fi

Konservaattori, tekstiilit Jaana Seppälä, puh. 044 701 1070, jaana.seppala@pori.fi

Asiakaspalveluvastaava Lotta Stenfors, puh. 044 701 4469, lotta.stenfors@pori.fi

Näyttelymestari Marko Timonen, puh. 044 701 1067, marko.timonen@pori.fi

Intendentti, yleisötyö Carita Tulkki, puh. 044 701 1054, carita.tulkki@pori.fi