Vanhusneuvosto

Vanhusneuvosto on lakiin perustuva kuntalaisia ja erityisesti ikäihmisiä edustava ja osallistava yhteistyöelin. Vanhusneuvoston jäseniä ovat Porin kaupunginhallituksen valitsemat eläkeläisjärjestöjen, hoitotyön koulutuksen ja kolmannen sektorin edustajat. Kaupunginhallitus nimeää puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan. Perusturvalautakunta valitsee yhden lautakunnan edustajan vanhusneuvostoon ja nimeää vanhusneuvostolle sihteerin.

Yhteystiedot

Britta Raitala, puheenjohtaja

Osmo Pulli, varapuheenjohtaja

Anne Lundgren, sihteeri
puh. 044 701 2763
anne.lundgren@porinperusturva.fi

Vanhusneuvoston jäsenet 2021-2023

JäsenVarajäsenet

Britta Raitala, pj
britta.raitala2@gmail.com

    Aulikki Harju

Osmo Pulli, vara pj
osmo.pulli@netikka.fi

Pertti Rajala

Juhani Wallin
juhani.k.wallin@gmail.com

Mauri Jaakonsaari

Ari Nordström
ari.nordstrom@pori.fi

Veijo Rantanen

Kaarina Talola
kaarina.talola@gmail.com

Tuula Telin

Pertti Harju
harjupe@gmail.com

Eeva Reunavuori

Ulla kallio
ulla.kallio@evl.fi

Heli Lukka

Anna-Mari Järvelä
anna-mari.jarvela@winnova.fi

Susanna Alarvo-Messo
Outi Penttinen
outi.penttinen@evl.fi
Irma Roininen

Auli Olenius
auli.olenius@gmail.com

Hannele Elomaa

Sari Teeri
sari.teeri@samk.fi

Arja Ruisniemi

Sanna-Mari Pudas-Tähkä
puheenjohtaja@porinmuistiyhdistys.fi

Marja Takala

Eeva-Liisa Koskinen
eeva-liisa.koskinen@redcross.fi

Anne-Mari Hakuni

Taru Anttila
taru.anttila@pori.fi

Minna Keskinen
Anne Lundgren, sihteeri
044 701 2763
anne.lundgren@porinperusturva.fi
 

Pöytäkirjat