Lukujärjestys

lukujarjestys

Lukuvuosi 2022-2023

Lasten ja nuorten syyslukukausi 22.8.-19.12.2022 ja kevätlukukausi 9.1.-26.5.2023. Juhlapyhien vuoksi pitämättä jäävä opetus sovitaan erikseen.

Aikuisten syyslukukausi 29.8.-16.12.2022 ja kevätlukukausi 9.1.-11.5.2023.

Koko taidekoulu viettää syyslomaa viikolla 43 ja talvilomaa viikolla 8.

MAANANTAI

Tila 1Tila 2Tila 3SaliAtkGrafiikkaKeramiikka
5v. B / Kati Kivistö
15.30-16.30
4C / Suvi Martikainen
15.30-17.00
3A / Annika Suutari
15.30-17.00
4B / Henna Jaatinen
15.30-17.00
4A / Timo Penttilä
15.30-17.00
6v. A / Kati Kivistö
16.45-17.45
6C / Suvi Martikainen
17.15-19.30
7B / Annika Suutari
17.15-.19.30
Laaja Kuvataide / Ari Koivisto
17.15-19.30
7A+8A Laaja Digi / Timo Penttilä
17.15-.19.30
Aikuiset 1.vsk / Hanna Tammi
17.15-20.15
5v. A / Kati Kivistö
18.00-19.00

TIISTAI

Tila 1Tila 2Tila 3SaliAtkGrafiikkaKeramiikka/
Kuvanveisto
6v. C / Suvi Martikainen
15.30-16.30
7C / Kati Kivistö
15.30-17.45
2B / Timo Penttilä
15.30-17.00
2A / Annika Suutari
15.30-17.00
4D / Henna Jaatinen
15.30-17.00
6v. B / Suvi Martikainen
16.45-17.45
6B / Kati Kivistö
18.00-20.15
Aikuiset Lopputyösem. 4. vsk/Jenni Lehtola vkot 3, 5, 7, 10, 13 ja 15 Nykytaide 3.-4. vsk vkot 4,6, 9, 11 ja 12 sekä la 18.3. 17.15-20.15PIMA 5 / Annika Suutari
17.15-19.30
Laaja kuvataide + valokuvaus / Timo Penttilä
17.15-.19.30
3D / Henna Jaatinen
15.15-18.45
Aikuiset työpaja / Pasi Vainionpää
17.15-19.30
4v. A / Suvi Martikainen
18.00-19.00

KESKIVIIKKO

Tila 1Tila 2Tila 3SaliAtkGrafiikkaKeramiikka/
Kuvanveisto
3B / Annika Suutari
15.30-17.00
1B / Suvi Martikainen
15.30-17.45
5A / Kati Kivistö
15.30-17.45
3C / Timo Penttilä
15.30-17.00
6A / Annika Suutari
17.15-19.30
8B / Suvi Martikainen
17.15-19.30
1A / Kati Kivistö
18.00-19.30
Aikuiset 3.-4. vsk / työpaja / Ari Koivisto ja Pasi Vainionpää
17.15-20.15
Digipima / Timo Penttilä
17.15-.19.30
8C / Toni Lehtola
17.15-19.30
Aikuiset 3.-4. vsk työpaja / Pasi Vainionpää
17.15-19.30

TORSTAI

Tila 1Tila 2Tila 3SaliAtkGrafiikkaKeramiikka
5D / Kati Kivistö
15.30-17.45
5C / Suvi Martikainen
15.30-17.45
1C / Annika Suutari
15.30-17.00
Pima 2 / Ari Koivisto
16.15-18.30
1D / Timo Penttilä
15.30-17.00
5B / Kati Kivistö
18.00-20.15
6D / Suvi Martikainen
17.15-20.15
Aikuiset 2.vsk / nykykuvanveisto 16.3. saakka /Toni Lehtola
Aikuiset 1vsk. Värioppi 30.3.-11.5./ Pasi Vainionpää
17.15-20.15
Aikuiset 2.vsk / Valokuvaus ja kuvankäsittely 23.3.-4.5. / Toni Lehtola 17.15-20.15Extrat / taidegrafiikka / Hanna Tammi
17.15-20.15
Aikuiset 1. vsk / johdatus keramiikkaan 13.3. saakka sekä pe 6.4. / Pasi Vainionpää 17.15-20.15

PERJANTAI

Tila 1Tila 2Tila 3SaliAtkGrafiikka
2C / Kati Kivistö
15.00-16.30
3E / Suvi Martikainen
15.30-17.00
2D / Kati Kivistö
16.45-18.15
Aikuiset1.vsk / piirustus ja maalaus 1 / Suvi Martikainen
18.45-20.15