Suunniteltavat ja rakennettavat kohteet

Rakennettavat katu- ja tiekohteet

 



Katu- ja tiesuunnitelmat

Valmisteilla olevat suunnitelmat

Nähtävillä olevat suunnitelmat

Kunnallistekniset rakennushankkeet 2021 (2020)

 

Lisätietoja

Sanna Välimäki
infrajohtamisen toimintayksikön esimies
sanna.valimaki@pori.fi

Jari Lehesvuori (katukohteet)
rakennuttajarakennusmestari
jari.lehesvuori@pori.fi

Joonas Ramstedt (katukohteet)
rakennuttajainsinööri
joonas.ramstedt@pori.fi

Petteri Kuusisto (katukohteet)
rakennuttajainsinööri
petteri.kuusisto@pori.fi

Aleksi Siirtola (hulevesisaneeraukset)
rakennuttajainsinööri
aleksi.siirtola@pori.fi

Taina Koivisto (tulvasuojelu)
suunnitteluinsinööri
taina.koivisto@pori.fi

Pirjetta Sipiläinen-Salo (puistot ja leikkialueet)
viherrakennuttaja
pirjetta.sipilainen@pori.fi

Eija Riihimäki (liikennejärjestelyt)
liikenneinsinööri
eija.riihimaki@pori.fi

Työmaamestareiden yhteystiedot

Janne Lintula
rakennusmestari
044 701 4788
janne.lintula@pori.fi

Ville Uusitalo
rakennusmestari
044 701 1111
ville.uusitalo@pori.fi